środa, 14 czerwca 2017

[Cinema Post Cast #27-30] Ozu, gry filmowe, krótkie metraże i bardzo złe kino. Zbiór zaległych podcastów.Dawno mnie tu nie było, ale nie znaczy to, że zapomniałem o blogu! Wracam do Was z aż czterema zaległymi podcastami, które zostały już wcześniej opublikowane na portalu pelnasala.pl. Od miesiąca właśnie tam w pierwszej kolejności lądują premierowe audycje. Zapraszam wszystkich serdecznie, bo oprócz CPC znajdziecie tam multum atrakcyjnych tekstów i nie tylko. Autorami są przede wszystkim członkowie Alternatywnego topu Filmewebu i zaprzyjaźnione osoby.

Wracając jednak do Cinema Post Castu. W ostatnim miesiącu przekrój tematów był ogromny. Od twórczości japońskiego mistrza - Yasujiro Ozu, przez gry przypominające filmy i starcie krótkometrażówek, aż do złego podcastu o prawdziwych kinowych gniotach. Dla każdego coś miłego!W 27 epizodzie Cinema Post Castu mierzymy się z twórczością Yasujirô Ozu. Mamy do czynienia z reżyserem legendarnym, wielokrotnie cytowanym, inspirującym wielu późniejszych autorów. Całej filmografii przyglądamy się przez prymat dwóch produkcji z różnego okresu jego działalności. "Jedyny syn" (1936) to pierwszy film dźwiękowy Ozu, a "Smak ryżu z zieloną herbatą" (1952) obraz z najlepiej ocenianego momentu twórczości Japończyka. Zapraszamy do  podróyż po świecie codziennych dramatów rodzinnych. Miłego słuchania!
Spis treści:
0:00 Intro
0:50 Sprawy bieżące
10:55 Yasujirô Ozu, krótko o twórczości
24:37 Jedyny syn (1936)
39:15 Smak ryżu z zieloną herbatą (1952)
_____________________________________________________________________________
W kolejnym odcinku Cinema Post Cast, zabieramy Was w podróż nieco wykraczającą poza kinowy świat. Rozmawiamy o grach, które korzystają z czysto filmowej narracji. Pod lupę bierzemy Heavy Rain studia Quantic Dream należącego do Davida Cage'a. To gra, która spodoba się zarówno kinomanom, jak i graczom.Zapraszamy
 
Spis treści:
0:00 Intro
2:00 Od czego się wszystko zaczęło 8:25 Interaktywne filmy/Fabularne gry
29:47 Heavy Rain
1:07:10 Chaotyczne pożegnanie zmęczonych podcasterów
 ____________________________________________________________________________

To już trzeci raz, kiedy w Cinema Post Cast wywołujemy naszą małą wojnę domową. Po starciu filmów pełnometrażowych i odcinków seriali przyszedł czas na krótkometrażówki. Każdy z nas wybrał po jednym ze swoich ulubionych filmów i skonfrontowaliśmy je z wyborami kolegów. Postawiliśmy na różnorodność. Ja wybrałem "Monidło" (1969), Garrret zdecydował się na "Ask Father" (1919), a Adrian zgotował nam "Bobby Yeah" (2011). Wcześniej jednak porozmawialiśmy trochę ogólnie o krótkim metrażu, ubolewając nad tym, że to bardzo niedoceniana gałąź kinematografii. Miłego słuchania!Spis Treści: 
0:00 Intro
0:56 O czym będzie podcast
4:07 Ogólnie o krótkich metrażach
23:12 Monidło (1969)
35:40 Ask Father (1919)
45:00 Bobby Yeah (2011)
55:55 Podsumowanie i pożegnanie
59:25 Outro i bloopersy
 ____________________________________________________________________________
Uwaga zły podcast! W 30 już odcinku Cinema Post Castu zajęliśmy się złym kinem. Zestawiamy ze sobą uznaną za jeden z najgorszych filmów na świecie "Ptakodemię" i "Napromieniowaną klasę" - będącą w czołówce najbardziej reprezentatywnych tworów kultowej wytwórni Troma. Wyjaśniamy też dlaczego i w jakich okolicznościach warto oglądać złe filmy. W hołdzie dla tego typu kina, niniejszy podcast jest daleki od ideału. Słuchanie go na trzeźwo może skutkować trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Dobrej zabawy podczas słuchania życzą zupełnie nieprofesjonalni entuzjaści gniotów - Adrian i Grzesiek.

Spis treści: 
 0:00 Intro
 0:20 Atak na podcast i co nam strzeliło do głowy że nagrywamy o gniotach.
 2:29 Otwarcie pierwszego piwa
 3:00 Jakimi filmami Adrian torturuje znajomych
 7:17 Złe filmy- typologia, dlaczego je oglądamy, które szanujemy, którymi gardzimy
 22:13 Ptakodemia, film z sercem
 39:53 Troma, ludzie z pasją
 48:35 Przerwa w celu otwarcia drugiego piwa
 49:20 Class of Nuke'em High, totalny odjazd
 64:35 Sprawy końcowe
 71:31 Bloopersy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...